Licensed to Roger Williams University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/9/2019 03:56 PM
                      RWU vs. UMASS Dartmouth - 11/9/2019                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    1:57.14   11  
     1) Sullivan, Callie E 19           2) Oppenheim, Catherine 20        
     3) Peters, Megan L 21              4) Slusarczyk, Emily E 20         
       29.43    32.37    29.46    25.88                                    
  2 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    1:58.41    4  
     1) Klein, Casey 21                 2) Sweeney, Kenzie E 22           
     3) Guilmette, Brenna 18            4) Remson, Sandy 18               
       30.01    32.32    28.72    27.36                                    
  3 University of Massachusetts Da-NE  'A'            2:03.09    2:04.56    2  
     1) Ferri, Katherine 19             2) Murphy, Sarah E 21             
     3) Beebe, Morgan J 18              4) Lovy, Kayla A 21               
       32.18    35.43    30.06    26.89                                    
  4 Roger Williams University-NE  'C'                      NT   x2:05.34  
     1) Ayotte, Jen J 22                2) Scheer, Kindra 21              
     3) Sweet, Molly 20                 4) Hinton, Natalie 19             
       31.89    33.98    32.56    26.91                                    
 -- Roger Williams University-NE  'D'                      NT         DQ  
     1) Guitard, Madison 22             2) Stone, Erika 18                
     3) Liseo, Caterina 18              4) Dominger, Alexa 18             
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    1:39.12   11  
     1) Lyman, Jeffrey W 19             2) Paul, Andy E 19                
     3) Ibrahim, Bodie 18               4) Duryea, Ryan 18                
       25.32    27.92    23.97    21.91                                    
  2 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    1:39.63    4  
     1) McKenney, Eamon 19              2) Wronski, Hunter 19             
     3) Macy, Ross 19                   4) Sannicandro, Mike A 21         
       25.31    27.78    24.05    22.49                                    
  3 Roger Williams University-NE  'D'                      NT   x1:47.27  
     1) Harkins, Matthew 21             2) Gallagher, Peter F 21          
     3) Corture, Timur J 19             4) Schultz, Kirk H 19             
  4 University of Massachusetts Da-NE  'A'            1:46.16    1:47.37    2  
     1) DiBenedetto, Cameron P 21       2) Chung, Justin 21               
     3) Yeskewicz, Noah J 20            4) Worden, Eric W 23              
       28.23    29.33    26.06    23.75                                    
  5 University of Massachusetts Da-NE  'B'                 NT    1:58.97  
     1) Barrett, Stephen A 21           2) Colascione, Jonathan M 18      
     3) Yao, Greg 19                    4) Boyle, Max L 18                
       32.41    32.21    29.35    25.00                                    
 -- Roger Williams University-NE  'C'                      NT         DQ  
     1) Daniels, Jacob T 19             2) Cerro, Raymond 18              
     3) Ebersold, William L 22          4) Anderson, David A 19           
       28.19    28.73    24.64    23.44                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Remson, Sandy             18 RWU-NE                    NT   11:26.22    9  
      30.85   33.50   34.31   34.29   34.17   34.25   34.76   34.75
      34.96   34.99   35.22   35.28   34.79   34.99   34.70   34.28
      34.52   34.31   34.20   33.10                                
  2 Klash, Danielle E         18 UM Dartmouth-NE     11:47.62   11:28.27    4  
      30.47   33.28   34.54   34.17   34.37   34.62   34.76   34.89
      35.10   34.67   35.10   34.92   35.06   34.83   35.22   34.61
      35.00   35.17   34.72   32.77                                
  3 Iacovino, Allegra A       20 RWU-NE                    NT   11:53.61    3  
      31.02   33.97   35.28   35.52   35.61   35.98   36.11   36.34
      36.49   36.74   36.57   36.53   36.31   36.54   36.25   36.00
      36.09   36.24   35.64   34.38                                
  4 Clark, Tara L             20 UM Dartmouth-NE     12:43.17   12:24.77    2  
      33.00   36.76   37.63   37.89   37.68   37.40   37.44   37.69
      37.61   37.92   37.61   37.78   37.56   37.89   37.51   37.49
      37.77   37.18   37.15   35.81                                
  5 Hall, Alissa K            21 UM Dartmouth-NE     12:33.34   12:31.66    1  
      33.58   36.47   36.96   38.03   38.15   38.02   38.40   38.44
      38.27   38.38   38.79   38.58   38.15   38.14   38.37   37.74
      37.56   37.37   36.57   35.69                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stottlemeyer, Emmett      19 RWU-NE                    NT   10:31.99    9  
      27.66   30.58   31.29   31.41   31.96   31.84   31.79   32.30
      32.01   32.39   32.36   32.45   32.31   32.30   32.10   32.21
      31.86   32.05   31.38   29.74                                
  2 McClaren, James           19 RWU-NE                    NT   10:32.36    4  
      28.22   30.62   31.37   31.40   31.88   31.87   31.92   32.03
      32.23   32.22   32.20   32.38   32.40   32.24   32.05   32.22
      32.04   32.02   31.57   29.48                                
  3 Hjerpe, Lars              18 RWU-NE                    NT   10:57.17    3  
      28.68   31.72   32.79   33.07   33.62   33.40   33.70   33.62
      33.78   33.73   33.56   33.51   33.15   33.33   33.28   32.95
      32.43   32.99   32.72   31.14                                
  4 Motisi, Nathan R          19 UM Dartmouth-NE     11:03.38   11:02.41    2  
      28.79   32.14   33.37   34.06   33.83   33.87   34.05   33.89
      34.12   33.25   33.69   33.71   33.91   33.87   33.27   32.95
      32.79   32.70   32.46   31.69                                
  5 Licciardello, John        18 RWU-NE                    NT  x11:17.81  
      28.91   32.26   33.45   33.57   34.52   34.52   34.58   34.49
      34.97   34.85   34.81   34.72   34.34   34.51   34.28   34.25
      34.45   34.33   33.93   32.07                                
  6 Shaw, Jimmy R             19 UM Dartmouth-NE           NT   11:20.25    1  
      28.72   32.28   32.81   33.82   34.39   34.26   35.01   34.47
      35.35   34.92   35.28   34.63   35.07   34.56   34.63   34.84
      34.45   34.39   33.86   32.51                                
  7 Barrett, Stephen A        21 UM Dartmouth-NE     11:21.42   11:21.48  
      29.00   31.78   32.84   33.42   33.90   34.23   34.32   34.57
      34.77   34.76   34.88   35.33   35.21   35.11   35.29   34.98
      35.08   34.57   34.20   33.24                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Surian, Allison E         21 RWU-NE                    NT    2:07.71    9  
      29.33   31.85   33.41   33.12                                
  2 Youngcourt, Kaley D       19 RWU-NE                    NT    2:09.22    4  
      29.67   33.07   33.93   32.55                                
  3 Peters, Megan L           21 RWU-NE                    NT    2:09.63    3  
      29.98   32.97   33.85   32.83                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schultz, Kirk H           19 RWU-NE                    NT    1:49.25    9  
      25.57   27.66   27.76   28.26                                
  2 Babuka, John R            21 RWU-NE                    NT    1:50.12    4  
      25.67   27.30   28.63   28.52                                
  3 Quinn, Conor              21 RWU-NE                    NT    1:52.07    3  
      26.57   27.95   29.07   28.48                                
  4 Gay, Alvin                18 RWU-NE                    NT   x1:54.91  
      27.01   28.58   29.97   29.35                                
  5 Worden, Eric W            23 UM Dartmouth-NE      1:57.81    1:56.48    2  
      26.91   29.08   30.49   30.00                                
  6 Mackenzie, Kyle G         21 UM Dartmouth-NE      1:57.23    1:56.76    1  
      26.53   29.26   30.23   30.74                                
  7 Colascione, Jonathan M    18 UM Dartmouth-NE           NT    2:01.64  
      27.12   30.26   32.21   32.05                                
 
Event 7  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Callie E        19 RWU-NE                    NT      29.20    9  
  2 Klein, Casey              21 RWU-NE                    NT      29.67    4  
  3 Ferri, Katherine          19 UM Dartmouth-NE        31.72      31.82    3  
  4 Dominger, Alexa           18 RWU-NE                    NT      32.20    2  
  5 Ayotte, Jen J             22 RWU-NE                    NT     x32.21  
  6 Johnson, Brianna N        20 UM Dartmouth-NE        36.09      36.19    1  
  7 Sardinha, Kayln J         18 UM Dartmouth-NE        38.43      38.81  
 
Event 8  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKenney, Eamon           19 RWU-NE                    NT      25.25    9  
  2 Lyman, Jeffrey W          19 RWU-NE                    NT      25.67    4  
  3 Daniels, Jacob T          19 RWU-NE                    NT      27.87    3  
  4 DiBenedetto, Cameron P    21 UM Dartmouth-NE        28.13      28.66    2  
  5 Harkins, Matthew          21 RWU-NE                    NT     x28.92  
  6 Foster, Devon M           19 UM Dartmouth-NE        28.85      29.14    1  
  7 Boyle, Max L              18 UM Dartmouth-NE        31.41      31.42  
  8 Yao, Greg                 19 UM Dartmouth-NE        33.49     x33.64  
 
Event 9  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweeney, Kenzie E         22 RWU-NE                    NT      32.56    9  
  2 Oppenheim, Catherine      20 RWU-NE                    NT      33.18    4  
  3 Scheer, Kindra            21 RWU-NE                    NT      34.38    3  
  4 Murphy, Sarah E           21 UM Dartmouth-NE        36.57      36.20    2  
  5 Endress, Aubrey C         20 UM Dartmouth-NE           NT      42.64    1  
 
Event 10  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wronski, Hunter           19 RWU-NE                    NT      28.08    9  
  2 Paul, Andy E              19 RWU-NE                    NT      28.63    4  
  3 Cerro, Raymond            18 RWU-NE                    NT      29.65    3  
  4 Chung, Justin             21 UM Dartmouth-NE        29.29      29.73    2  
  5 Gallagher, Peter F        21 RWU-NE                    NT     x30.63  
  6 Motisi, Nathan R          19 UM Dartmouth-NE        31.45      31.33    1  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guilmette, Brenna         18 RWU-NE                    NT    1:03.84    9  
      29.26   34.58                                                
  2 Beebe, Morgan J           18 UM Dartmouth-NE      1:06.35    1:06.97    4  
      31.12   35.85                                                
  3 Kannally, Shannon M       20 RWU-NE                    NT    1:08.29    3  
      31.69   36.60                                                
  4 Liseo, Caterina           18 RWU-NE                    NT    1:09.56    2  
      32.37   37.19                                                
  5 Ayotte, Jen J             22 RWU-NE                    NT   x1:10.10  
      30.78   39.32                                                
  6 Clark, Tara L             20 UM Dartmouth-NE      1:13.77    1:13.19    1  
      33.55   39.64                                                
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Macy, Ross                19 RWU-NE                    NT      53.59    9  
      24.87   28.72                                                
  2 Babinski, Matt M          19 RWU-NE                    NT      56.46    4  
      26.13   30.33                                                
  3 Ebersold, William L       22 RWU-NE                    NT      56.60    3  
      26.38   30.22                                                
  4 Corture, Timur J          19 RWU-NE                    NT     x57.29  
      26.41   30.88                                                
  5 Yeskewicz, Noah J         20 UM Dartmouth-NE        58.32      58.01    2  
      26.30   31.71                                                
  6 Shaw, Jimmy R             19 UM Dartmouth-NE      1:01.00    1:02.75    1  
      28.72   34.03                                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Field, Ellie F            19 RWU-NE                    NT      25.24    9  
  2 Slusarczyk, Emily E       20 RWU-NE                    NT      25.96    4  
  3 Lovy, Kayla A             21 UM Dartmouth-NE        27.91      27.52    3  
  4 Klein, Casey              21 RWU-NE                    NT      27.86    2  
  5 Endress, Aubrey C         20 UM Dartmouth-NE        30.72      30.90    1  
  6 Sardinha, Kayln J         18 UM Dartmouth-NE        34.15      34.93  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duryea, Ryan              18 RWU-NE                    NT      22.48    9  
  2 Cerro, Raymond            18 RWU-NE                    NT      23.80    4  
  3 Sannicandro, Mike A       21 RWU-NE                    NT      23.87    3  
  4 Harkins, Matthew          21 RWU-NE                    NT     x24.38  
  5 Foster, Devon M           19 UM Dartmouth-NE        23.77      24.45    2  
  6 Mackenzie, Kyle G         21 UM Dartmouth-NE        24.33      24.74    1  
  7 Boyle, Max L              18 UM Dartmouth-NE        26.23      25.60  
  8 Joseph, Davidson          18 UM Dartmouth-NE        29.47     x31.70  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Britt, Brooke H           31 RWU-NE                    NP     133.12    9  
  2 Ment, Hannah L            21 RWU-NE                    NP     131.12    4  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giroux, Ben               18 RWU-NE                    NP     240.60    9  
  2 Saint-Amand, Dodhy        20 UM Dartmouth-NE       197.65     199.80    4  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peters, Megan L           21 RWU-NE                    NT      58.12    6.5
      27.79   30.33                                                
  1 Youngcourt, Kaley D       19 RWU-NE                    NT      58.12    6.5
      27.90   30.22                                                
  3 Hinton, Natalie           19 RWU-NE                    NT      59.16    3  
      28.57   30.59                                                
  4 Lovy, Kayla A             21 UM Dartmouth-NE      1:01.30    1:00.81    2  
      29.32   31.49                                                
  5 Klash, Danielle E         18 UM Dartmouth-NE      1:01.01    1:01.30    1  
      29.29   32.01                                                
  6 Stone, Erika              18 RWU-NE                    NT   x1:01.75  
      29.28   32.47                                                
  7 Hall, Alissa K            21 UM Dartmouth-NE           NT    1:04.65  
      30.36   34.29                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ibrahim, Bodie            18 RWU-NE                    NT      49.30    9  
      23.55   25.75                                                
  2 Babuka, John R            21 RWU-NE                    NT      49.79    4  
      24.27   25.52                                                
  3 Anderson, David A         19 RWU-NE                    NT      52.59    3  
      25.48   27.11                                                
  4 Barrett, Stephen A        21 UM Dartmouth-NE        52.56      52.61    2  
      25.29   27.32                                                
  5 Worden, Eric W            23 UM Dartmouth-NE        53.41      53.44    1  
      25.78   27.66                                                
  6 Sannicandro, Mike A       21 RWU-NE                    NT     x53.63  
      26.33   27.30                                                
  7 Mackenzie, Kyle G         21 UM Dartmouth-NE        52.36      53.66  
      25.87   27.79                                                
  8 Gilbert, Luis             18 UM Dartmouth-NE      1:03.43   x1:04.77  
      29.95   34.82                                                
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Callie E        19 RWU-NE                    NT    1:02.50    9  
      30.51   31.99                                                
  2 Surian, Allison E         21 RWU-NE                    NT    1:04.63    4  
      31.14   33.49                                                
  3 Dominger, Alexa           18 RWU-NE                    NT    1:08.12    3  
      32.80   35.32                                                
  4 Guitard, Madison          22 RWU-NE                    NT   x1:09.19  
      33.71   35.48                                                
  5 Ferri, Katherine          19 UM Dartmouth-NE      1:10.96    1:09.22    2  
      33.91   35.31                                                
  6 Endress, Aubrey C         20 UM Dartmouth-NE      1:14.36    1:12.82    1  
      35.74   37.08                                                
  7 Johnson, Brianna N        20 UM Dartmouth-NE      1:18.00    1:18.52  
      38.56   39.96                                                
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKenney, Eamon           19 RWU-NE                    NT      55.44    9  
      26.55   28.89                                                
  2 Lyman, Jeffrey W          19 RWU-NE                    NT      56.04    4  
      27.41   28.63                                                
  3 Daniels, Jacob T          19 RWU-NE                    NT    1:00.40    3  
      29.07   31.33                                                
  4 DiBenedetto, Cameron P    21 UM Dartmouth-NE      1:00.38    1:01.60    2  
      29.45   32.15                                                
  5 Harkins, Matthew          21 RWU-NE                    NT   x1:01.93  
      29.97   31.96                                                
  6 Foster, Devon M           19 UM Dartmouth-NE      1:02.98    1:03.40    1  
      30.57   32.83                                                
  7 Boyle, Max L              18 UM Dartmouth-NE      1:09.45    1:08.02  
      33.50   34.52                                                
  8 Yao, Greg                 19 UM Dartmouth-NE      1:11.78   x1:12.06  
      35.49   36.57                                                
 
Event 21  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweeney, Kenzie E         22 RWU-NE                    NT    1:11.48    9  
      33.55   37.93                                                
  2 Oppenheim, Catherine      20 RWU-NE                    NT    1:13.49    4  
      34.40   39.09                                                
  3 Scheer, Kindra            21 RWU-NE                    NT    1:13.58    3  
      34.87   38.71                                                
  4 Murphy, Sarah E           21 UM Dartmouth-NE      1:16.07    1:17.40    2  
      36.72   40.68                                                
  5 Clark, Tara L             20 UM Dartmouth-NE           NT    1:22.36    1  
      38.36   44.00                                                
 
Event 22  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wronski, Hunter           19 RWU-NE                    NT    1:01.93    9  
      29.34   32.59                                                
  2 Duryea, Ryan              18 RWU-NE                    NT    1:03.48    4  
      29.92   33.56                                                
  3 Paul, Andy E              19 RWU-NE                    NT    1:04.07    3  
      29.93   34.14                                                
  4 Chung, Justin             21 UM Dartmouth-NE      1:04.16    1:04.24    2  
      30.42   33.82                                                
  5 Gay, Alvin                18 RWU-NE                    NT   x1:05.17  
      31.40   33.77                                                
  6 Colascione, Jonathan M    18 UM Dartmouth-NE      1:12.80    1:10.29    1  
      32.97   37.32                                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joyce, Fiona              19 RWU-NE                    NT    5:36.75    9  
      30.86   32.48   33.07   33.37   34.02   34.45   35.09   35.43
      34.66   33.32                                                
  2 Klash, Danielle E         18 UM Dartmouth-NE      5:44.98    5:42.95    4  
      30.77   33.94   35.10   35.38   34.83   35.08   34.75   34.57
      34.82   33.71                                                
  3 Iacovino, Allegra A       20 RWU-NE                    NT    5:49.85    3  
      30.21   32.99   34.34   35.16   35.64   36.04   36.28   36.69
      36.75   35.75                                                
  4 Hall, Alissa K            21 UM Dartmouth-NE      6:12.47    6:12.52    2  
      33.38   36.26   37.76   37.83   37.85   38.18   38.19   38.45
      37.47   37.15                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Conor              21 RWU-NE                    NT    5:10.18    9  
      27.73   30.97   31.60   31.42   31.95   32.20   32.11   31.61
      30.72   29.87                                                
  2 Zito, Ian R               19 RWU-NE                    NT    5:11.72    4  
      27.30   30.07   31.76   32.23   32.06   32.16   32.22   32.20
      32.44   29.28                                                
  3 Motisi, Nathan R          19 UM Dartmouth-NE      5:23.77    5:19.30    3  
      27.61   31.76   32.53   33.10   32.79   32.67   32.20   32.32
      32.54   31.78                                                
  4 Barrett, Stephen A        21 UM Dartmouth-NE      5:23.95    5:26.93    2  
      28.94   31.17   32.82   33.33   33.57   33.61   33.67   33.73
      33.79   32.30                                                
  5 Ibrahim, Bodie            18 RWU-NE                    NT    5:27.02    1  
      27.45   31.10   32.31   33.62   33.45   34.13   34.98   34.52
      33.86   31.60                                                
  6 Corio, David A            20 RWU-NE                    NT   x5:32.32  
      28.44   32.33   33.75   33.63   34.28   34.59   34.13   34.32
      34.40   32.45                                                
  7 DiBenedetto, Cameron P    21 UM Dartmouth-NE      5:42.28    5:43.28  
      30.30   32.59   33.59   34.92   35.49   35.79   36.31   35.85
      35.09   33.35                                                
 
Event 25  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Field, Ellie F            19 RWU-NE                    NT      27.62    9  
  2 Klein, Casey              21 RWU-NE                    NT      28.97    4  
  3 Slusarczyk, Emily E       20 RWU-NE                    NT      29.83    3  
  4 Kannally, Shannon M       20 RWU-NE                    NT     x30.43  
  5 Beebe, Morgan J           18 UM Dartmouth-NE        30.16      30.51    2  
  6 Lovy, Kayla A             21 UM Dartmouth-NE        31.91      31.18    1  
  7 Johnson, Brianna N        20 UM Dartmouth-NE        33.98      32.53  
 
Event 26  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Macy, Ross                19 RWU-NE                    NT      24.41    9  
  2 Cerro, Raymond            18 RWU-NE                    NT      25.41    4  
  3 Babinski, Matt M          19 RWU-NE                    NT      25.47    3  
  4 Ebersold, William L       22 RWU-NE                    NT     x25.75  
  5 Yeskewicz, Noah J         20 UM Dartmouth-NE        25.66      25.95    2  
  6 Worden, Eric W            23 UM Dartmouth-NE        26.49      26.56    1  
  7 Chung, Justin             21 UM Dartmouth-NE        27.08      27.89  
  8 Yao, Greg                 19 UM Dartmouth-NE        29.56     x30.05  
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Britt, Brooke H           31 RWU-NE                    NP     X92.92  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saint-Amand, Dodhy        20 UM Dartmouth-NE       182.25     212.77    9  
  2 Giroux, Ben               18 RWU-NE                    NP     210.22    4  
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Youngcourt, Kaley D       19 RWU-NE                    NT    5:01.15    9  
      30.80   36.89   39.08   39.90   42.09   43.33   35.93   33.13
  2 Guilmette, Brenna         18 RWU-NE                    NT    5:02.10    4  
      30.38   36.53   39.19   38.63   44.51   45.01   34.93   32.92
  3 Murphy, Sarah E           21 UM Dartmouth-NE           NT    5:03.16    3  
      32.90   37.13   39.33   38.84   42.99   44.51   34.12   33.34
  4 Beebe, Morgan J           18 UM Dartmouth-NE           NT    5:13.06    2  
      32.42   37.68   40.28   39.56   44.52   45.84   36.78   35.98
  5 Dominger, Alexa           18 RWU-NE                    NT    5:20.16    1  
      33.38   40.46   40.14   39.16   47.00   45.80   37.81   36.41
  6 Ferri, Katherine          19 UM Dartmouth-NE           NT    5:27.23  
      33.38   38.50   41.41   40.85   48.11   48.71   38.73   37.54
  7 Guitard, Madison          22 RWU-NE                    NT   x5:36.47  
      34.74   41.95   41.05   40.66   50.89   51.40   38.20   37.58
 
Event 30  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lyman, Jeffrey W          19 RWU-NE                    NT    4:31.19    9  
      28.13   34.35   34.91   34.65   40.23   39.38   31.85   27.69
  2 Hjerpe, Lars              18 RWU-NE                    NT    4:31.39    4  
      28.80   32.59   36.94   36.80   37.02   37.58   32.09   29.57
  3 McClaren, James           19 RWU-NE                    NT    4:33.08    3  
      27.86   33.02   35.32   34.58   39.80   40.40   31.80   30.30
  4 Gallagher, Peter F        21 RWU-NE                    NT   x4:46.99  
      28.55   33.90   39.91   39.64   41.17   40.53   32.33   30.96
  5 Colascione, Jonathan M    18 UM Dartmouth-NE           NT    4:47.19    2  
      30.35   35.38   39.67   38.38   40.83   40.19   31.61   30.78
  6 Shaw, Jimmy R             19 UM Dartmouth-NE           NT    4:47.65    1  
      29.04   34.80   37.54   37.54   42.90   42.79   32.33   30.71
  7 Yeskewicz, Noah J         20 UM Dartmouth-NE           NT    4:54.73  
      29.82   34.43   39.68   39.52   41.06   41.88   34.82   33.52
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    1:42.79   11  
     1) Sullivan, Callie E 19           2) Peters, Megan L 21             
     3) Slusarczyk, Emily E 20          4) Field, Ellie F 19              
       26.07    26.54    25.76    24.42                                    
  2 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    1:48.82    4  
     1) Youngcourt, Kaley D 19          2) Guilmette, Brenna 18           
     3) Remson, Sandy 18                4) Surian, Allison E 21           
       27.22    27.42    27.11    27.07                                    
  3 Roger Williams University-NE  'C'                      NT   x1:51.18  
     1) Iacovino, Allegra A 20          2) Oppenheim, Catherine 20        
     3) Stone, Erika 18                 4) Kannally, Shannon M 20         
       27.83    27.99    27.91    27.45                                    
  4 University of Massachusetts Da-NE  'A'            1:51.75    1:55.91    2  
     1) Hall, Alissa K 21               2) Klash, Danielle E 18           
     3) Clark, Tara L 20                4) Endress, Aubrey C 20           
       29.51    27.72    28.91    29.77                                    
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    1:30.50   11  
     1) Sannicandro, Mike A 21          2) Babuka, John R 21              
     3) McKenney, Eamon 19              4) Ibrahim, Bodie 18              
       23.38    22.41    22.25    22.46                                    
  2 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    1:30.68    4  
     1) Duryea, Ryan 18                 2) Anderson, David A 19           
     3) Stottlemeyer, Emmett 19         4) Wronski, Hunter 19             
       22.61    22.76    23.11    22.20                                    
  3 Roger Williams University-NE  'C'                      NT   x1:35.19  
     1) Gallagher, Peter F 21           2) Paul, Andy E 19                
     3) Schultz, Kirk H 19              4) Ebersold, William L 22         
       25.50    23.30    23.31    23.08                                    
  4 University of Massachusetts Da-NE  'A'            1:36.00    1:38.22    2  
     1) Mackenzie, Kyle G 21            2) Foster, Devon M 19             
     3) Motisi, Nathan R 19             4) Shaw, Jimmy R 19               
       24.56    23.45    23.85    26.36                                    
  5 Roger Williams University-NE  'D'                      NT   x1:38.69  
     1) Corio, David A 20               2) Miller, Cameron 20             
     3) Licciardello, John 18           4) Zito, Ian R 19                 
       26.49    24.96    23.62    23.62                                    
  6 University of Massachusetts Da-NE  'B'                 NT    2:05.06  
     1) Gilbert, Luis 18                2) Joseph, Davidson 18            
     3) Saint-Amand, Dodhy 20           4) Leonard, Maxwell 19            
       28.55    31.03    18.00    47.48                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Roger Williams University           221   2. University of Massachusetts Da       50
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Roger Williams University           233   2. University of Massachusetts Da       55